ETNA Polistireninis putplastis-Platus statybinių medžiagų pasirinkimas-Prestėja - Etna

Home

Informacija

Gamintojai

Perkamiausios

 • Niko kaminų sistemos

ETNA Polistireninis putplastis

Nauja prekė

Etna

Charakteristikos

Matmenys1200x600; 1200x1000
Ilgis1200
Plotis600; 1000
GamyklaSilikatas
Kilmės šalisLietuva

Apie prekę

ETNA EPS 50
ETNA EPS 60
ETNA EPS 70
ETNA EPS 70 NEO
ETNA EPS 80
ETNA EPS 80 NEO
ETNA EPS 100
ETNA EPS 100 NEO
ETNA EPS 150
ETNA EPS 200
ETNA EPS T
ETNA EPS-S

Polistireninis putplastis ( EPS ) yra gaminamas iš polistirolo granulių. Polistirolo granulės yra naftos perdirbimo produktas.

Putų polistirolas:

 • lengvas, tvirtas, pigus;
 • nepralenkiamas termoizoliacinėmis savybėmis;
 • nekenksmingas sveikatai;
 • neteršiantis aplinkos;
 • savyje turi degimą slopinančių antipirenų;
 • ilgagamžis;
 • biologiškai neutralus;
 • efektyviausia išorinių atitvarų apšiltinimo medžiaga.
etna-eps-baltasetna-eps-neoetna-eps

Etna EPS

Baltas įprastas polistireninis putplastis.
Galimas gniuždomasis stipris nuo 50 iki 250.

Etna EPS N

Pilkos spalvos, papildytas grafitu, su padidinita šilumos izoliacija (galimas gniuždomasis stipris nuo 50 iki 250). Geresnės termoizoliacinės savybės leidžia suploninti termoizoliacinės medžiagos sluoksnio storį iki 20 %. Tai itin aktualu, kadangi nacionalinėse normose pastatų šiluminei varžai keliami vis didesni reikalavimai, todėl norint įgyvendinti šiuos reikalavimus reikia didinti termoizoliacinio sluoksnio storį. Naudojant ETNA EPS N apšiltinimui bus reikalingos trumpesnės smeigės ir lietvamzdžių laikikliai, siauresni cokoliniai profiliai. Mažesnis termoizoliacinės medžiagos tūris taip pat sumažina transportavimo kaštus.

Etna EPS T

Baltos spalvos, su padidinta garso smūgio izoliacija. Šio tipo plokštės pasižymi ne tik mažu vandens įgeriamumu, bet ir geresnėmis kitomis fizinėmis – mechaninėmis savybėmis (gniuždomoju įtempiu, kai gaminys deformuojamas 10% bei stipriu lenkiant).

Galimas tankis nuo 50 iki 400Papildytas grafitu, su padidinta šilumos izoliacijaBaltos spalvos, su padidinta garso smūgio izoliacija

TIPASDAŽNIAUSIAI NAUDOJAMASŠILUMOS LAIDUMAS, W/(M•K)STIPRIS GNIUŽDANT IKI 10% DEFORMACIJOS, KPASTIPRIS LENKIANT, KPAILGALAIKIS ĮMIRKIS VISIŠKAI PANARDINUS VANDENYJE, MASĖS %
ETNA EPS 50Sienų ir šlaitinių stogų apšiltinimui≤0,043≥50≥754
ETNA EPS 60Fasadų apšiltinimui iš išorės padengiant tinku ar lakštiniais elementais≤0,041≥60≥1004
ETNA EPS 70Grindų su nedidele apkrova apšiltinimui, fasadų apšiltinimui iš išorės padengiant polistireninį putplastį tinku ar lakštiniais elementais≤0,039≥70≥1153,5
ETNA EPS 80Plokščių stogų ir grindų apšiltinimui≤0,037≥80≥1253
ETNA EPS 100Vidutinio apkrovimo plokščių stogų ir grindų (salės, kavinės) apšiltinimui≤0,035≥100≥1503
ETNA EPS 150Plokščių stogų su padidinta apkrova (terasos, apželdinti stogai) apšiltinimui≤0,034≥150≥2003
ETNA EPS 200Grindų su labai didele apkrova (parkavimo aikštelės, pramoniniai pastatai, saugyklos) apšiltinimui≤0,033≥200≥2503
ETNA N 70    (su grafitu)Plokščių stogų, fasadų ir grindų apšiltinimui≤0,031≥70≥1153
ETNA N 80    (su grafitu)Plokščių stogų, fasadų apšiltinimui≤0,031≥80≥1253
ETNA N 100 (su grafitu)Plokščių stogų, fasadų apšiltinimui≤0,030≥100≥1503
ETNA EPS T  (su padidinta smūgio garso izoliacija)Grindims, tarpaukštinėms perdangoms, kur reikalinga  smūgio garso izoliacija≤0,043≥20 ≥50
ETNA EPS-SItin lengvas putplastis, naudojamas ten, kur nėra apkrovų≤0,045≥40≥50

linija

Gaminami 1200 mm ilgio, 1000 mm pločio ir 3000 mm aukščio polistireninio putplasčio blokai, kurie pjaustomi į plokštes pagal užsakovo poreikį.

Standartinės ETNA plokštės yra 20 cm ilgesnės ir 10 cm platesnės nei kitos Lietuvoje parduodamos plokštės. Taip yra dėl to, kad naujausia europinė įranga, skirta gaminti polistireninį putplastį, nuo šiol gaminama būtent tokių standartinių išmatavimų.

20000101-IMG_2084small

Taip siekiama suvienodinti visų pagrindinių statybinių medžiagų pločius: gipso kartono, OSB, CDP, ekstrudinis polistirolo, apšiltinimo vatos standartinis plotis yra 1200 mm. Suvienodinus išmatavimų standartus, lengviau pasiskaičiuoti reikiamos medžiagos statyboms kiekį bei naudoti statybines medžiagas kartu.

20 % didesnės nei įprastai plolistireninio putplaščio plokštės leidžia greičiau atlikti apšiltinimo darbus, ant pastato fasado ar stogo lieka mažiau plokščių sujungimų, tokio dydžio plokštes galima talpiau sudėti į krovininį transportą – standartinis vilkiko plotis 2,45 m.

Frezavimas

frezavima

Naudojant naujausią įrangą ir klientui pageidaujant, polistireninio putplasčio plokštėse galime išfrezuoti itin tikslias išėmas, kurios padės montuoti polistireninį putplastį nepaliekant šalčio tiltelių.

Kodėl verta rinktis polistireninį putplastį

Polistireninis putplastis, EPS (sutr. pavadinimas angl. Expanded Polystyrene) – termoizoliacinė medžiaga, sudaryta iš stirolo ir pentano. Šią medžiagą sukūrė vokiečių mokslininkai 1950 m. (užsandarino orą, suvaržė jo judėjimą ir neleido įsiskverbti vandeniui bei teršalams).

Polistireninis putplastis šiandien plačiausiai naudojamas kaip ekonomiškai efektyvi termoizoliacija pastatų šiltinimui, taip pat kelių ir krantinių įrengimui, interjero ar eksterjero dekoravimui ir kt. Polistireninį putplastį sudaro 98 % oro ir 2 % polistireno. Pagrindinės polistireno sudėtinės medžiagos – stirolas ir pentanas – yra angliavandeniliai, gaunami iš naftos. Stirolas gamtoje aptinkamas vaisiuose, daržovėse, riešutuose, mėsoje. Pentanas, kuris EPS medžiagoje atlieka plėtiklio funkciją, natūraliai susidaro žmonių bei gyvūnų organizmuose ir per biocheminius procesus patenka į atmosferą kartu su iškvėpiamu oru.

Patvarumas

Dėl išskirtinių savybių polistireninis putplastis puikiai tinka naudoti tokiose srityse, kur reikalingas didelis patvarumas ar būtina užtikrinti akustinį komfortą. Polistireninio putplasčio gaminiai išlaiko savo izoliacines savybes per visą naudojimo laikotarpį. Polistireninis putplastis atsparus daugumai cheminių medžiagų, nereaguoja su kitomis statybinėmis medžiagomis ir nėra joms jautrus.

Sveikata

Pagamintas polistireninis putplastis savo sudėtyje neturi sveikatai kenksmingų medžiagų, dirbant su juo nereikia darbo saugos priemonių. Polistireninio putplaščio oro poros yra uždaros, todėl jo neperpučia vėjas, neprasiskverbia teršalai ir drėgmė, įmirkis dėl aplinkos drėgmės yra minimalus, todėl šiltinamoji medžiaga negali būti pelėsio priežastis.

Kaina

Putų polistirolas yra bene pigiausia pastatų fasadų apšiltinimo medžiaga.

Atsparumas vandeniui

Polistireninis putplastis yra nedrėkstantis, t. y., hidrofobinis (vanduo nubėga nuo polistireninio putplasčio paviršiaus, neįsiskverbdamas į vidų) jis neįgeria drėgmės iš oro. Polistireninio putplasčio izoliacinės savybės išlieka puikios visus ilgus eksploatavimo metus.

Darbo paprastumas

Su polistireniniu putplasčiu lengva dirbti – jis lengvai pjaustomas specialiomis staklytėmis, įrankiais, įkaitinta viela ar peiliu. Polistireniniu putplasčiu šiltinant pastatus pasiekiami geresni sandarumo rezultatai. Užklijuotas polistireninio putplasčio plokštes galima lyginti, šlifuoti statybine trintuve ar šlifavimo popieriumi, o tokie darbai neįmanomi kreivus sovietmečiu statytų daugiabučių fasadus apklijavus mineralinės vatos plokštėmis.

Galimybės

Skirtingoms pastato zonoms apšiltinti naudojamos atitinkamos polistireninio putplasčio rūšys. Pavyzdžiui, polistireninis putplastis EPS 70 tinkamas išorinėms sienoms šiltinti, EPS 80 – stogams, EPS 100 – pamatams ir cokoliui. Kai kurie specialistai cokolinei daliai šiltinti dėl mažo vandens įgeriamumo rekomenduoja tik polistireninį putplastį. Polistireninio putplasčio naudojimas neriboja techninių sprendimų įvairovės. Jis sėkmingai naudojamas tiek įrengiant tinkuojamųjų fasadų šiltinimo sistemas, tiek dekoruojant įmantriausius
fasadus, pavyzdžiui, gaminant sudėtingų formų karnizus, fasadų dekoro elementus.

Polistireninis putplastis dėl savo gerų mechaninių ir termoizoliacinių savybių ilgą laiką naudotas įrengiant būtent tinkuojamąją fasadų šiltinimo sistemą. Pastaruoju metu, atlikus reikiamus bandymus ir laikantis gamintojų rekomendacijų, polistireninis putplastis pradėtas naudoti ir ventiliuojamai fasadų šiltinimo sistemai.

Izoliacija

Polistireninis putplastis, įrengiant jį pagal gamintojo rekomendacijas, nesudaro šalčio tiltelių, per visą savo tarnavimo laikotarpį išlaiko savo fizikinius ir mechaninius parametrus.

Stabilumas

Polistireninis putplastis esant įprastoms gamtinėms sąlygoms (iki 100 °C) nekeičia savo matmenų, išlaiko savo nominalų storį, jo nereikia papildomai atstatinėti. Matmenys nekinta esant tam tikroms oro sąlygoms bei po daugelio naudojimo metų.  Šią savybę nurodo parametras DS (N) 2, kuris nurodytas gaminio atitikties sertifikate.

Degumas

Esant aukštesnei nei 100 °C temperatūrai polistireninis putplastis pradeda trauktis, gaisro atveju iš jo išeina oras ir padidėja šilumos laidumas pastato atitvaruose. Polistireninis putplastis laikančiosiose konstrukcijose bei atitvaruose nesulaiko kaitros. Dėl to pastatų laikančiosios konstrukcijos bei atitvarai per gaisrą yra mažiau pažeidžiami, greičiau atvėsta. Tai labai reikšmingas polistireninio putplasčio privalumas.

Polistireninio putplasčio gaminių užsidegimo bandymai atliekami pagal LST ISO 11925-2 ir įvertinama pagal LST 1533 pateiktus užsidegimo įvertinimo rodiklius. EPS gaminiai, pagaminti su degumą mažinančiais priedais, turi atitikti reikalavimus, keliamus sunkiai užsiliepsnojančioms medžiagoms. Veikiant bandinį šilumos srautu 40 kW/m², jo paviršius gali užsiliepsnoti ne anksčiau kaip po 60 sek., o veikiant šilumos srautu 30 kW/m² – ne anksčiau kaip po 180 sek., degdamas išskiria mažai nuodingų medžiagų (kelis kartus mažiau negu degant spygliuočiams).

Polistireninio putplasčio žaliava aprūpinama ugnį slopinančiu priedu, kuris netirpsta vandenyje, atsparus hidrolizei. Polistireninis puplastis su degumą slopinančiais priedais, trumpai veikiamas liepsnos, traukiasi neužsidegdamas. Ilgiau veikiamas liepsnos, jis užsidega, tačiau liepsna paviršiumi sklinda itin lėtai. Pašalinus liepsnos šaltinį, polistireninis putplastis su degumą slopinančiais priedais liaujasi degęs. Nelieka ir jokio rusenimo. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, naudojamas EPS yra su degumą slopinančiais priedais.

Polistireninis putplastis uždengiamas armavimo mišiniu, tinku, gipso kartonu, fasadinėmis plytelėmis. Tokia sistema visiškai atitinka gaisrinės saugos reikalavimus.

Laikas

Naudojant apšiltinimo darbuose polistireninį putplastį, patiriamos mažesnės laiko sąnaudos. Klijai neįsigeria į polistireninį putplastį, dėl to greičiau vyksta džiūvimo procesas. Be to, polistireninis putplastis lengvai ir greitai pjaustomas.

Aplinkosauga

Polistirenio putplasčio gamybinės atliekos bei senas, panaudotas polistireninis putplastis lengvai perdirbamas, iš jo gaminamas naujas putplastis. Polistireniniam putplasčiui pagaminti naudojamas minimalus kiekis energijos ir žaliavų.

Pagaminta Lietuvoje

VIDEO

Užduokite klausimą

Registracija nereikalinga

6 Atsakyta į klausimą (-us)

Jeigu neraodote tinkamo atsakymo, užduokite klausimą užpildę formą žemiau.

(nebūtina pildyti)
*(Privalo, kad būtumėte informuoti apie atsakymą)
 • Paklausė Justas
  on 2020-02-17
  Etna eps 70 frezuotas 600x1200x100 Atsakymas:
  Sveiki, atsakymas išsiųstas el.paštu.
 • Paklausė Stasys
  on 2020-05-11
  Sveiki: 1.Domina ETNA N 70 (100mm storio) kaina ir kiek lapų viename pake? 2. Kokia Cedral Click kaina ( lentelės ir kiek jų pake)? Koks minimalus pardavimo kiekis ir kokia būtų atvežimo kaina ( į Klaipėdos raj.) ? Atsakymas:
  Sveiki, atsakymas išsiųstas el.paštu.
 • Paklausė Giedrius
  on 2020-06-16
  Sveiki, kokia kaina butų Esp 100 5cm 280 kv Esp 100 15cm 300kv Esp 70 frezuotas 300kv Atsakymas:
  Sveiki, atsakymas išsiųstas el.paštu.
 • Paklausė Lukas
  on 2020-10-02
  Sveiki, noriu pasiteirauti Etna EPS100 N kainos. Domina 150x600x1200 ir 100x600x1200 Atsakymas:
  Sveiki, atsakymas išsiųstas el.paštu.
 • Paklausė Raimondas
  on 2020-11-04
  Sveiki, reikalinga kaina 4 kūbinių metrų putplastčio Etna EPS 100 1200x600x100. Atsakymas:
  Sveiki, atsakymas išsiųstas el.paštu.
 • Paklausė Virgis
  on 2020-11-23
  Sveiki, domina eps 80, išmatavimai 150\ 1200\3000 kubinio metro kaina. Kiekis nuo 70 kubinių metrų.Ačiū Atsakymas:
  Sveiki, atsakymas išsiųstas el.paštu.
Path: > ETNA Polistireninis putplastis

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: