Prestėja

Kategorijos

Informacija

Gamintojai

Perkamiausios

 • Niko kaminų sistemos

Dažnai užduodami klausimai

Tavo vardas:
Tavo elektroninis paštas:
Kategorija:
Klausimas:
* Visi laukai yra privalomi
 • Plėvelės

  Kuo skiriasi difuzinė plėvelė nuo garo izoliacinės?

  Difuzinė plėvelė ir garo izoliacinė plėvelė yra naudojamos statybų srityje kaip garų barjerai ir vėdinimo sistemų elementai, tačiau jų funkcijos yra skirtingos.

  Difuzinė plėvelė naudojama kaip garų difuzijos apsauga. Ji leidžia orui cirkuliuoti, bet neleidžia garui patekti į vidų iš išorinės pusės arba iš vidinės pusės į išorę. Difuzinė plėvelė padeda išlaikyti pastato vidų sausą, apsaugo nuo drėgmės poveikio ir užkerta kelią kondensacijos susidarymui.

  Garo izoliacinė plėvelė yra skirta užkirsti kelią garo difuzijai per pastato vėdinimo sistemas, sienų ir stogų konstrukcijas. Ši plėvelė yra naudojama kaip garų barjeras, kad būtų išvengta drėgmės susidarymo konstrukcijose, kai garai iš vidinės pusės prasiskverbia į izoliaciją ir susidaro kondensatas.

  Taigi, difuzinė plėvelė leidžia orui cirkuliuoti, bet neleidžia drėgmei patekti į pastato vidų, o garo izoliacinė plėvelė užkerta kelią garų prasiskverbimui per pastato konstrukcijas.

  2023-04-12 08:49:51
 • Bendri klausimai

  Kur yra Prestėja parduotuvė?

  UAB Prestėja fizinė parduotuvė yra Dubysos g. 31, 91181 Klaipėdoje. Prekes tiekiame visoje Lietuvoje - siunčiame kurjeriais su įteikimu, į paštomatus, pristatome įvairių tipų ir dydžių transportu visoje Lietuvoje. Priklausomai nuo prekių tipo, galimas atsiėmimas iš sandėlio Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Kėdainiuose, Vievyje, Klaipėdos rajone (Gargždai, Švepeliai).

  2023-04-13 01:34:02
 • Klinkeris

  Druskų nuosėdos ant klinkerio paviršių ir kaip jų išvengti

  Druskų atsiradimas klinkerio paviršiuje yra dažna problema tiek investuotojams, tiek rangovams, kurie dažnai nesugeba tiksliai paaiškinti investuotojui jų atsiradimo priežasties. Kartais kyla net konfliktų, kai investuotojas neturi pakankamai žinių apie atsiradimo priežastį ir kaip elgtis su atsiradusiomis druskų nuosėdomis.

  Kodėl ant klinkerio atsiranda baltos nuosėdos?

  Visų pirma turite žinoti, kad druskų susidarymas yra natūralus reiškinys ir pasitaiko praktiškai kiekvienoje sienoje, tačiau klinkerio atveju jos yra labiausiai matomos. Laikui bėgant druskos gali pranykti savaime.

  Taip pat turėtumėte prisiminti, kad net ir dideli druskų kiekiai neturi įtakos sienų ir klinkerio plytų kokybei ir ilgaamžiškumui. Jos veikia tik paviršių estetiką.

  Pagrindinė baltų nuosėdų atsiradimo priežastis yra drėgmė, krituliai, neteisingas mišinio naudojimas, bei mišiniuose susidarančios druskos, statybos taisyklių nesilaikymas.

  Deja, dažniausiai negalime visiškai pašalinti nė vieno iš šių veiksnių. Drėgmė yra susijusi tiek su konstrukcijų drėgme susidarančia statybos metu, tiek ir  eksploatuojant pastatą - pvz. krituliais, sniegu ir kt. Tačiau galime ženkliai apriboti drėgmės kiekį tenkantį paviršiui. Pirmiausia visuomet reikėtų naudoti pastolių uždengimus atliekant darbus, kurie ženkliai apsaugo nuo kritulių ir stipraus įmirkio. Nevykdykite pastato šiltinimo ir vidaus apdailos darbų tuo pačiu metu. Pastatus rekomenduojama šiltinti praėjus ne mažiau 2 savaitėms po tinkavimo ir betonavimo darbų pabaigos.

  Savo ruožtu svarbiausias druskų šaltinis taip pat yra cementas, kuris yra nepakeičiamas mūro skiedinio komponentas. Atlas siekia riboti cemento kiekį ir naudoja specialius priedus mūro, rievėjimo mišiniuose bei plytelių klijuose, kurie ženkliai sumažina nuosėdų atsiradimo reiškinį, pvz. vulkaninę uolieną vadinama trasu. Tačiau net naudojant tinkamus mišinius būtina apsaugoti paviršius nuo kritulių (tiek darbo metu tiek ir prieš darbų pradžia), bei ypatingai svarbu naudoti tinkamą vandens kiekį mišinių paruošimui.

  Mišinių džiūvimo metu, vyksta cheminės cemento ir vandens reakcijos, kurių metu susidaro kalcio hidroksidas sudarantis iki 25–27% paruošto skiedinio. Šis junginys kapiliarai patenka į išorinį sienos paviršių, kur jis reaguoja su ore esančiu anglies dioksidu. Šios reakcijos metu susidaro kalcio karbonatas kurį mes įpratę vadinti "druskomis". Šiam efektui sumažinti kartu su mišiniais (ypač esant nepalankioms oro sąlygoms) rekomenduojame naudoti specialų džiūvimą greitinantį priedą JURGA FASTPROOF.

  Dėl ilgesnio drėgmės ir anglies dioksido poveikio šis junginys palaipsniui virsta kalcio bikarbonatu, gerai tirpstančiu vandenyje. Tai reiškia, kad pasirodžius nuosėdoms, laikui bėgant (maždaug per 2-3 metus) jos pradės nykti nuo sienos paviršiaus, plaunant lietaus vandeniui. Tačiau jei laukti savaiminio druskų išnykimo nenorite rekomenduojame naudoti JURGA CLEANER BR valiklį, kurio pagalba druskas pašalinsite greitai ir nepažeisdami klinkerio bei mišinių, nes valymui naudojamos aktyvūs priedai pagreitinantis natūralius procesus, o ne druskos rūgštis.

  Atlikus klinkerio valymą rekomenduojame klinkerio paviršius impregnuoti specialiai klinkeriui skirtais JURGA impregnantais apsaugančias ne tik nuo drėgmės patekimo, bet ir nuo nešvarumų, pelėsio ir kerpių. JURGA impregnantai su specialiais aliejais PROTECT OIL ir MOKRY KLINKIER papildomai paryškina klinkerio ir rievėjimo mišinio spalvą. Šie impregnantai neretai tampa vieninteliu „išsigelbėjimu“ jei siūlės buvo neteisingai rievėtos arba pažeistos plaunant rūgštimis, nes sugeba sugrąžinti pradinę mišinio spalvą be būtinybės rievėti siūles iš naujo.

  2023-04-13 01:49:45
 • Plėvelės

  Garo izoliacinė plėvelė aliuminizuota - kokia paskirtis ir kur naudojama?

  Garo izoliacinė plėvelė su aliuminio danga naudojama daugelyje statybos ir izoliacijos projektų. Jos pagrindinė paskirtis yra apsaugoti pastatus nuo drėgmės ir kondensato susidarymo.

  Ši plėvelė paprastai naudojama kaip garų barjeras arba difuzijos atsparumo sluoksnis. Ji turi du pagrindinius sluoksnius: vieną pusę padengtą aliuminio folija ir kitą pusę padengtą plastikiniu polietileno sluoksniu.

  Garo izoliacinė plėvelė su aliuminio danga yra naudojama šiose srityse:

  1. Stogui ir sienoms: Ji dedama už sandarumo sluoksnio, padedant išvengti drėgmės patekimo į pastato vidų. Taip pat ji sumažina kondensato susidarymo riziką, nes aliuminio danga veikia kaip garų barjeras.

  2. Pastatų grindims: Ji gali būti naudojama kaip garų barjeras grindų konstrukcijose. Tai padeda išvengti drėgmės patekimo iš žemės į grindų dangą.

  3. Izoliacinėse sistemose: Garo izoliacinė plėvelė naudojama kartu su kitais izoliaciniais sluoksniais, pavyzdžiui, poliuretano putomis ar mineraline vata. Tai padeda išlaikyti optimalią temperatūrą ir sumažinti energijos nuostolius.

  4. Vamzdžių izoliacijai: Ji taip pat gali būti naudojama apgaubti šildymo ar vėsinimo vamzdžius, siekiant sumažinti šilumos ar šalčio nuostolius.

  Be garo izoliacijos funkcijos, aliuminio danga turi ir kitų privalumų. Ji gali atspindėti šilumą, todėl padeda išlaikyti pastato viduje norimą temperatūrą. Taip pat ji gali būti naudojama kaip apsauga nuo elektromagnetinių spindulių arba kaip atsparumo ugniai sluoksnis.

  2023-06-13 16:10:34